Na čo myslieť pri výbere pánskej jarnej bundy

Keď sa povie móda, okamžite nám napadne, že ide skôr o ženskú tému, ktorou sa muži možno ani príliš nezaoberajú. Prosto hodia na seba, čo im ich partnerka alebo mama kúpi, a ďalej nad svojím výzorom nepremýšľajú. Možno sú ešte pozorní k tomu, či nie sú špinaví alebo zanedbaní, ale to je tak všetko. Skutočne to tak? Myslíme si, že časy sa menia a móda pomaly začína byť aj veľkým záujmom mužskej časti populácie.

Bývali časy, keď sa muži za svoj kladný postoj k móde a obliekaniu skôr hanbili. V spoločnosti panoval pocit, že sa to k nim nejako nehodí, a mužov s opačným názorom škatuľkovali do skupiny metrosexuálov.

To sú tí, ktorí sa o seba až prehnane starajú – neskôr sa im hovorilo hipsteri, ktorí boli známi svojim štýlom „drevorubačov“, iba s prehnane pestovanou bradou.

Takému škatuľkovaniu už našťastie odzvonilo a majorita mužov prišla na to, že keď sa o seba starajú a dokážu si svoj outfit skombinovať sami, zdvihne im to sebavedomie a sú aj atraktívnejší v v ženských očiach.

Prechodné bundy nemusíte kupovať každú sezónu

Možno aj vy máte pocit, že by ste mali zapracovať na svojom šatníku. Obzvlášť teraz, keď prichádza jar a je na čase minimálne časť šatníka obnoviť. A pritom premýšľať nad tým, ako to urobiť, aby ste si jednotlivé kúsky nemuseli každú sezónu kupovať nové.

Pozrime sa konkrétne na pánske prechodné bundy. Pri nich síce z času na čas dochádza k zmenám trendov, ale základ je viac menej rovnaký.

Ak sa rozhodnete, že si v tomto roku zoženiete novú prechodnú pánsku bundu, budete mať takmer istotu, že ju budete môcť používať aj nasledujúcu sezónu či dve. A ako vlastne takú bundu vybrať?

Výber Konkrétneho designu a strihu je na vás, no správna jarná bunda by mala spĺňať minimálne tieto tri parametre:

  • ľahký materiál – na jar už predsa nechcete nosiť hrubý kabát, ktorý sa vám nezmestí do batohu v prípade, že sa cez deň oteplí,
  • vodeodoľnosť – či už ide o aprílovú prehánku alebo o májový dáždik, rozhodne nechcete stráviť zvyšok dňa premoknutí,
  • nadčasovosť – to už súvisí s vyššie spomenutým, ale tiež s tzv. slow fashion, trendom, ktorý kladie dôraz na ekológiu a dlhodobú využiteľnosť odevov.

Vyberajte z týchto jarných búnd

No teraz už je len na vás, čo sa vám páči. Samozrejme sa môžete opýtať na názor aj svojej partnerky, ale nenechajte sa príliš ovplyvniť. Dôležité je, že rovnako ako viacero predchádzajúcich sezón, aj tá tohtoročná znamená predovšetkým návrat ku koreňom.

V rôznych obmenách sa vracajú 60. až 90. roky a jednotlivé modely sa k svojim predchodcom smelo priznávajú.

Niekde vo Veľkej Británii vznikli kedysi dávno tzv. bombery, ktoré sú úplnou klasikou, čo ale neznamená, že sa od té doby trochu neprispôsobili dobe. V bomberách už si dávno nebudete pripadať ako vo vreci a dôraz je teraz kladený aj na ľahkosť materiálu.

Ešte staršie sú parky, ktoré ale tie prvé, používané Eskimákmi, pripomínajú iba vzdialene. Parky boli skôr vyrábané z kože a bolo dôležité, aby boli čo najteplejšie, pretože ich nositelia ich používali pri love v mínusových teplotách. Dnešné parky sú skôr elegantné a tvoria niečo ako prechod medzi kabátmi a bundami.

Kúpiť si môžete aj pánske rifľové bundy, pričom napriek všetkým farebným prevedeniam stále vedie klasická modrá.

A zatiaľčo vaši otcovia a dedovia po rifľovej bunde mohli mnohokrát iba túžiť, vy si teraz môžete aj v e-shope bestlook.sk vyberať z obrovskej škály modelov vrátane tých s kožušinovým golierom, ktorý sa opäť vracia do módy.

A nakoniec môžeme zmieniť ešte prešívané bundy, ktoré prišli na svet opäť v Anglicku 60. rokov a pôvodne boli určené pre armádu a tiež pre lov. Práve pre túto kratochvíľu si je obľúbila aj britská kráľovská rodina.

Teraz však prešívané bundy patria k trendom, ktoré len tak nevymiznú a budú aj naďalej obľúbené v rámci všetkých generácií mužov.

BANASK